Koncuk: Kim Yalan söylüyorsa İSTİFA  ETSİN

Koncuk: Kim Yalan söylüyorsa İSTİFA ETSİN

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Memur-Senin önerdiği akademisyen üye Doç. Dr. Aydın Başbuğun

KİM YALAN SÖYLÜYORSA İSTİFA ETSİN!sor.jpg

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Memur-Sen’in önerdiği akademisyen üye Doç. Dr. Aydın Başbuğ’un 4+4 kararı alınırken hükümet üyeleri ile beraber hareket ederek, evet oyu verdiğini, buna rağmen Memur-Sen’in Türkiye Kamu-Sen’i yalancılıkla itham ettiğini kaydederek, “Eğer bizim yalan söylediğimizi ispat ederlerse, şerefimle temin ediyorum Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığı’ndan bugün istifa ederim” dedi.

Koncuk şunları söyledi: “Kamu Görevlileri Hakem Kurulu nihai kararını verdi. Biliyorsunuz sendikalar akademisyen üye teklif etmiştir. Türkiye Kamu-Sen ve Kesk’in teklif ettiği akademisyenler kabul edilmedi. Memur-Sen’in teklif ettiği Doç. Dr. Aydın Başbuğ Bakanlar Kurulunca akademisyen üye olarak kabul edildi. Biz bir sendikanın teklif ettiği ismin sendikaların kararları doğrultusunda hareket etmesini arzu ederiz. Ama dün 2012 yılı için 4+4, 2013 yılı için de 3+3 teklifine Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’ndaki 7 kişi ‘evet’ oyu verdi. Buna evet oyu verenlerden biri Memur-Sen’in teklif ettiği akademisyen üye Aydın Başbuğ’dur. Aydın başbuğ ‘evet’ de diyebilir, ‘hayır’ da diyebilir. Ama bugün Memur-Sen Genel Merkezi bunun yanlış olduğunu söyledi. Oysa Aydın Başbuğ ‘evet’ dedi. 7’ye 4, 4+4 kabul edilmiştir. Daha sonra basının ve internet sitelerinin yaptığı haberler üzerine Aydın Başbuğ ‘oyumu geri çekiyorum’ demek durumunda kalmıştır ama evet oyu vermiştir. Bugün Memur-Sen sanki 4+4’e Aydın Başbuğ şerh koymuş gibi bir belge açıklamış. Ama o belge, Hakem Kurulunun sonuç imza tutanağıdır. Tüm görüşmeler tamamlandıktan sonraki imzalanan tutanaktır. 4+4’ün görüşülmesi aşamasında şerhin konulduğu bir belge değildir. Tekrar ediyorum: Aydın Bey ‘evet’ dedi, buna saygı duyuyorum. Ancak birileri ‘Türkiye Kamu-Sen yalan söylüyor’ gibi açıklamalarda bulunmasın. Eğer bizim yalan söylediğimizi ispat ederlerse, şerefimle temin ediyorum Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığı’ndan bugün istifa ederim. Türkiye Kamu-Sen yalana başvurmaz. Herkes söylediğinin arkasında yiğitçe arkasında olmalıdır. ‘Evet’ dediysen, ‘evet dedim’ diyeceksin, ‘hayır’ dediysen ‘hayır dedim’ diyeceksin. Böyle iki yüzlülük olmaz.”

Genel Başkan İsmail Koncuk yalan yanlış beyan veren Sayın Gündoğdu’ya da seslenerek, istifaya çağırdı. Koncuk Ulusal Kanal’da yaptığı konuşmada, “4+4 teklifine Memur-Sen’in akademisyen üye olarak teklif ettiği Doç. Dr. Aydın Başbuğ evet oyu verdi. Biz bunun üzerine basına bilgi verdik. Bugün Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Türkiye Kamu-Sen’i kamuoyunu aldatmakla suçladı. Memur-Sen, Aydın Başbuğ’un şerhli olarak imzaladığı metni yayınladı. Ama Memur-Sen aldatıyor. Bu imza sirküsü, Hakem Kurulu’nun toplantıyı bitirdikten sonra toplantıda görüşülen konuların tamamına yönelik imzalattığı tutanaktır. 4+4 oylaması, dün saat 18:00-19:00’da yapıldı. Aydın Başbuğ buna evet dedi. Başbuğ gece 02:00’da ise Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun sonuç tutanağını şerhli imzaladı. Ben şunu söylüyorum: Bizim yalan söylediğimizi ispat ederseniz, ben Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığından istifa edeceğim. Peki Sayın Gündoğdu, siz yalan söylüyorsanız istifa edecek misin? Aydın Başbuğ’un memurlar.net’e verdiği beyanı ortada. Başbuğ, ‘İyi niyet ifadesi olarak 4+4 zammına kabul oyu verdim’ diyor. Bu durumda bizi yalancılıkla suçlayanların yüzü kızaracak mı? Yalanla kamuoyunu aldatanların yüzü kızarmaz. Ben açıkça söylüyorum: Aydın Başbuğ’un ‘evet ben kabul oyu verdim’ şeklinde  yer alan sözleri, Memur-Sen’in kamuoyunu aldattığının Aydın Başbuğ’un ağzından net olarak cevabıdır. Yazıklar olsun. Böyle bir sendikal anlayış olmaz. Memur-Sen Genel Başkanını kamuoyundan ve Türkiye Kamu-Sen’den özür dilemeye davet ediyorum.” TES

MEMURLARA HABER.COM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.