Kpss Alan Sınavı’nın Tarihi Belli Oldu iddiası

Kpss Alan Sınavı’nın Tarihi Belli Oldu iddiası

Yaklaşık 300 bin öğretmen adayını ilgilendiren yeni düzenlemenin ayrıntıları işte burada

ÖNEMLİ NOT:  BİR İNTERNET SİTESİ KPSS 2013 ALAN SINAVININ TARİHİNİN BELLİ OLDUĞUNU İDDİA ETTİ. HABERİN DOĞRULUK PAYININ NE OLDUĞU TAM BİLİNMEZKEN MEMURLARA HABER.COM EDİTÖRLERİ OLARAK BİZ HABERİ AYNEN SİZLERE SUNUYORUZ

İŞTE O HABER:son.20121127142106.jpg
ÇALIŞMA TAMAM   www.memurlarahaber.com
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in talimatıyla başlatılan çalışma sonuçlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM Başkanlığı yetkilileri tarafından hazırlanan çalışmaya göre; KPSS öğretmenlik sınavında, öğretmen adaylarına mezun olduğu branş ile ilgili sorular da sorulacak. Alan sınavının 2013 KPSS öğretmenlik sınavında uygulanması bekleniyor. Öğretmen adayları, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen olarak atanabilmek için, KPSS öğretmenlik sınavında genel kültür, genel yetenek ve eğitim bilimleri konularından sınava giriyordu.
 
SINAV 2013′TE   www.memurlarahaber.com
Yeni düzenleme ile öğretmen adayları; genel kültür, genel yetenek, eğitim bilimleri ve branşlarıyla ilgili sınava tabi olacak. Sınavın ağırlığı ise yüzde 20 genel kültür, yüzde 20 genel yetenek, yüzde 30 eğitim bilimleri, yüzde 30 alan sınavı şeklinde gerçekleşecek. İngilizce, matematik, sosyal bilgiler ve sınıf öğretmenliği gibi 16 branşta alan sınavı yapılacak. 2013 KPSS öğretmenlik alan sınavının 13 Temmuz’da yapılması planlanıyor. Sınav takvimi ÖSYM tarafından internet sitesine konulacak.
 
16 BRANŞTA YAPILACAK  
  www.memurlarahaber.com
ÖSYM Başkanı Ali Demir, konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı: “Sayın Milli Eğitim Bakanı göreve geldiğinden itibaren bir öğretmen yetiştirme stratejisi oluşturdu. Bir çalıştayla bunu kamuoyuyla da paylaştı. Öğretmen alan sınavı yapılması gerektiğini belirtti. Bu konuda karşılıklı olarak konuştuk. Milli Eğitim Bakanlığı’nın en çok ihtiyaç duyduğu 15-16 alanda alan sınavı yapacağız. Burada ne yapacağız? Genel kültür, genel yetenek, eğitim bilimlerinin yanı sıra, bir alanın nasıl öğretileceğine dair ve o alanın kendisiyle ilgili sorular soracağız. Yani bir matematik öğretmeni, matematiğin nasıl öğretilmesi gerektiği konusunda da sorulara maruz kalacak.”
Kaynak: kpssalansınavı com

KONUYLA İLGİLİ : KPSS ALAN SINAVI UYGULANACAK 17 FARKLI ALAN TIKLAYIN

2013 ALAN SINAVI GELİŞMELERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN RESMİ FACEBOOK SAYFAMIZA TIKLA BEĞEN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum