KPSS şartı olmadan işçi ve KPSS şartı ile personel alımı yapılacağı açıklandı

KPSS şartı olmadan işçi ve KPSS şartı ile personel alımı yapılacağı açıklandı

İşçi alımı kadrosun da alımlar için KPSS puan şartı aranmamaktadır. Personel alımı kadrosu için ise 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmak başvuru için yeterlidir

İşçi alımı kadrosun da alımlar için KPSS puan şartı aranmamaktadır. Personel alımı kadrosu için ise 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmak başvuru için yeterlidir,

Personel alımı ilanlarına başvuru yapacak olan adayların başvuru kılavuzun da istenilen eğitim şartını karşılıyor olması gerekmektedir. Eğitim şartı bilgisi online başvuru esnasın da verilecektir.

Erkek başvuru yapacak olan adayların devlete karşı zorunlu olan askerlik görevini tamamlamış olması gerekir. En az 2 yıl süreyle askerlik görevinin tecilli olması durum da da adayların başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.

İşçi alımı kadrosun da ise en az ilkokul mezunu adaylarının başvuru da bulunacağı ilanlar vardır. Yine lise mezunu adaylar da kontenjan şartlarına göre işçi alımı kadrosun da yayınlanan ilanlara başvuru da bulunabileceklerdir.


Adayların kamusal haklarından mahrum olmaması ve arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamın da ise olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

Evde Bakım ve Huzurevi Personel İşçi Alımı Yapacak İller Listesi Açıklandı!

Tokat, Mardin, Çorum, Eskişehir, Muş, Yalova, Artvin, Nevşehir, Şanlıurfa, Bitlis, Sivas, Kahramanmaraş, İstanbul, Tekirdağ, Niğde, Osmaniye, Bolu, Bartın, Zonguldak, Kars, Van, Giresun, Adana, Sivas, Konya, İzmir, Karaman, Gümüşhane, Kars, Bingöl, Ardahan, Afyonkarahisar ve Kayseri illerin de alım yapılacaktır.


SYDV İlanları Başvurular Nasıl Yapılacaktır?

İŞKUR üzerinden yayınlanan SYDV ilanlarına başvuru yapacak olan adaylar için başvurular başlamıştır. Adaylar başvurularını her ilana göre farklılık göstermekler birlikte Ocak ayının son gününe kadar tamamlamış olması gerekmektedir.

 Başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapılacaktır. 

Başvuru linki

KAMUDA İŞ SAHİBİ OLMAK İÇİN;

1- Youtube TYP ve kamu iş ilanları kanalımıza tıklayın hemen abone olun

2- Android uygulamızı indirin kamuda iş ilanlarını cep telefonlarınıza ücretsiz bir bildirimle gönderelim. iş ilanlarını kaçırmayın tıklayınız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.