LYS Sınavı Sona Erdi

LYS Sınavı Sona Erdi

LYS Sınavı Sona Erdi

Üniversitelerin dört ve üzerindeki lisans programlarına yerleştirme için yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) bugün iki sınavla; sabah Matematik Sınavı (LYS-1) öğleden sonra da Yabancı Dil Sınavı (LYS-5) ile başladı.

 

Yarın da Sosyal Bilimler Sınavı (LYS-4) var. Önümüzdeki hafta sonu da kalan iki sınav EdebiyatCoğrafya Sınavı (LYS-3) ile Fen Bilimleri Sınavı (LYS-2) gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz 1 Nisan 'da yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı 'nda (YGS) herhangi bir puan türünde 180 baraj puanını aşarak LYS 'lere katılma hakkı kazanan gençlerden 871 bin 313 'ü bu sınavlara girecek.

HER SINAVDA AYRI TEST KİTAPÇIĞI

Bu sabah saat 10.00 'da başlayan LYS-1 iki testten oluşuyor. Matematik testinde 50, geometri testinde 30 olmak üzere 80 soru var. Sınav 120 dakika sürecek. Matematikten ortalama 10, geometriden de ortalama 6 soru yapan barajı aşacak.

Öğleden sonra saat 14.30 'da gerçekleştirilecek Yabancı Dil Sınavı 'nda (LYS-5) toplam 80 sorudan oluşan tek test kitapçığı kullanılacak. Barajı aşmak için ortalama 16 soru yapmak yeterli olacak. Sınavın süresi 120 dakika. eğitimajansı

22.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.