Marmaris Polisevi 2 personel alacaktır

Marmaris Polisevi 2 personel alacaktır

Marmaris Polisevi 2 personel alacaktır

Marmaris Polisevi 2 Aşçı alacak.

Türkiye İş Kurumu

MUĞLA ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ

MUĞLA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ / MARMARİS POLİSEVİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Çalışma Şekli Daimi / Deneme Süreli Son Başvuru Tarihi 12.03.2021 İşveren Statüsü Kamu Pozisyon 2

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dahil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dahil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.


Özel Şartlar:

1- Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğünce işe başvuruda bulunan kişilere yapılacak her türlü duyuru, Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğüne ait http://www.mugla.pol.tr web sayfasında yapılacaktır.

2- Başvuru listesinde yer alan adayların 16.03.2021 tarihi mesai bitimine kadar aşağıda belirtilen belgeleri Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğüne mutlak suretle teslim etmeleri gerekmektedir. İşkura müracaat edip istenilen evrakları tam olarak teslim etmeyenler haklarından vazgeçmiş sayılacak olup Noter Çekilişine ve Mülakata alınmayacaktır.

3-Başvuru sayısının talep edilen sayının 4 katını aşması durumunda Noter Çekilişi 17/03/2021 tarihinde saat 14.00' da Marmaris 2. Noterliğince Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğü lobi salonunda yapılacaktır.

4-Noter çekilişi sonrası belirlenen asil ve yedek adayların listesi ve mülakat tarih ve saatleri http://www.mugla.pol.tr Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğünün web sayfasında yayınlanarak, adaylara tebliğ niteliğinde sayılacak olup ayrıca tebligat yapılamayacaktır.


İşe alınacak kişilerin 16.03.2021 tarihinde Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğüne teslim etmesi gereken belgeler;

En az ilköğretim mezunu olduğuna dair, eğitim durumunu gösterir belge sunulacaktır.
Adli Sicil Kaydı Belgesi sunulacaktır.
Turizm otelcilik / aşçılık meslek lisesi / aşçılık meslek yüksekokulu mezunu veya Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı aşçılık mesleği ile ilgili (kalfalık/ustalık belgesi) gerekli sertifika sunulacaktır.
Daha önceden en az 2 (iki) yıl aşçılık mesleğinde deneyime sahip olduğunu(SGK çıktısı ile) belgelemek.
İstenilen Genel Şartlar;

İlanın son başvuru tarihinden önce istenilen belge ve deneyimlere sahip olmak gerekmektedir.
Ayrıca alınacak tüm personeller devlet memuru olmayıp, belirsiz süreli işçi statüsünde çalışacaktır. Mevcut yasalar dahilinde devlet memurluğuna veya devlet kadrolarındaki işçi statüsüne geçişi de söz konusu değildir.
Personellerin çalışma saatleri Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğü idaresince vardiya esasına göre belirlenmektedir.
Mülakatı kazanan adayların işe alım aşamasında Marmaris Polisevi Şube Müdürlüğünce yapılacak güvenlik soruşturmasında, sakıncalı durumunun bulunmaması şartı aranacaktır.
Sözlü ve Uygulamalı sınavı kazanan adaylar sağlık problemi olmadığını, aile hekiminden sağlık raporu ile belgelemek zorundadır.

marmaris.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.