MEB Öğretmenlerin Nöbet Görevleriyle Alakalı Olarak Açıklama Yaptı

MEB Öğretmenlerin Nöbet Görevleriyle Alakalı Olarak Açıklama Yaptı

MEB Öğretmenlerin Nöbet Görevleriyle Alakalı Olarak Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran tarafından imzalanan yazıyla beraber okullarda eğitim ve öğretim faaliyetlerinin sağlıklı yürütülmesinde güvenlik ve disiplinin önemine işaret edildi. Ayrıca bu yönde öğretmen ve müdür yardımcıları için nöbet görevinin öngörüldüğü açıklandı. İşte MEB tarafından yayımlanan detaylar.

 26 Aralık 2018 Çarşamba 19:10
 MEB Tarafından Öğretmenlerin Nöbet Görevleriyle Alakalı Olarak Açıklama Yapıldı
2
Kamu Personeli
İlgili mevzuat uyarınca müdür yardımcıları ve öğretmenlere nöbet görevleri için 3 saati geçmemek üzere ek ders ücretinin ödendiğine işaret edilen yazıda, bu görev sırasında temel insani ihtiyaçların karşılanması için verilen araların bu görevin tam olarak yerine getirilmediği sonucunu doğurmayacağı vurgulandı.


 
Yazıda, mevzuatta öngörüldüğü şekilde yerine getirilmesi istenen nöbet görevinin, öğretmen ve müdür yardımcılarının insani ihtiyaçlarının dikkate alınarak düzenlenmesi gerektiği belirtildi.
Yazıda, özellikle öğle arası dinlenme ve yemek ihtiyacı göz önünde bulundurularak, nöbet görevinin dönüşümlü yapılmasına imkan tanınması gerektiği bildirildi.

Nöbet sırasında verilen araların görevin fiilen ve tam olarak yerine getirilmemesi anlamına gelmeyeceği vurgulanan yazıda, bu nedenle nöbet görevi için öngörülen ek ders ücretinin tam olarak ödenmesi gerektiği kaydedildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.