MEB tüm Türkiyedeki Öğretmenlere Soruşturma açtı

MEB tüm Türkiyedeki Öğretmenlere Soruşturma açtı

Milli Eğitim Bakanlığı Müdürlerin ardından Türkiye genelinde dershane sahibi, ortağı, yöneticisi olan ve dershanelerde ders veren tüm öğretmenlere soruşturma açtı.

Bakanlık müfettişleri Türkiye genelinde Pazartesi gününden itibaren tüm il ve ilçelere dağılarak soruşturmalara başladı.
Bakanlık kaynaklarından elde ettiğimiz bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığı'na ihbar niteliğinde yapılan şikayetler üzerine MEB harekete geçti. Yapılan şikayetlerde Öğretmenlerin Öğrencileri dershanelere yönlendirdiği, etüt saatleri için dershanelere giden öğrencilerin, özellikle son sınıf öğrencilerinin okullarda yoklamalarda var gösterildiği tespit edildi.sor.jpg
Milli Eğitim Bakanlığı Ankara'da bazı dershanelerde anket yaparak derse giren öğretmenlerin adlarını öğrendikten sonra Dershanelerde görev yapan öğretmenleri tek tek tespit etti ve bu oranın oldukça fazlası olması Türkiye genelinde düğmeye bastı ve soruşturma sürecini başlattı.
Bakanlık müfettişleri Pazartesi gününden itibaren İl ve İlçe Milli Eğitim müdürlüklerine Dershane sahibi, yöneticisi, ortağı olan öğretmenleri ve dershanelerde derse giren öğretmenleri soruşturuyor.
Ayrıca tüm liselerde yoklama fişlerini kontrol ederek soruşturmayı derinleştiriyor. Yapılan incelemelere göre birçok il ve ilçede öğretmenlerin öğretmenlikten daha çok dershanecilik faaliyetleri ile uğraştığı yönünde MEB müfettişleri tespitlerde bulundu.
 
 Dershanelerde ders veren öğretmenlerin ve dershane sahibi öğretmenlere maaş kesim cezası verilebileceği söyleniyor. kamudanhaber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum