MEME ESTETİĞİNDE KİŞİYE ÖZEL TASARIMLAR!

MEME ESTETİĞİNDE KİŞİYE ÖZEL TASARIMLAR!

MEME ESTETİĞİNDE KİŞİYE ÖZEL TASARIMLAR!! MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME İLE MEMELERİ YENİDEN ŞEKİLLENDİRİYORUZ

MEME ESTETİĞİNDE KİŞİYE ÖZEL TASARIMLAR!! MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME İLE MEMELERİ YENİDEN ŞEKİLLENDİRİYORUZ

Kadınlar ne kadar güzel olurlarsa olsunlar yine de meme güzelliğinden şüphe duyabiliyorlar. Estetik kaygının sosyal medya tarafından oldukça fazla olarak doldurulduğu günümüzde memelerinin yeniden şekillendirmek isteyen kadınların sayısı gün geçtikçe artıyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla ARVAS, meme estetiği prosedürü ile memelerin yeniden şekillendirebildiğini belirtiyor ve meme estetiği ile merak ettiklerinizi sizlerle paylaşıyor;

 

Meme Estetiğinde Kişiye Özel Tasarım Nasıl Oluşturulur?

Meme estetiği öncesinde ön muayene yapılarak hastanın nasıl bir meme yapısı istediği öğrenilir. Kadının ayrıntılı vücut haritası çıkarılarak ki bunun içine göğüs kafesi genişliği, kadının boyu, kilosu, uzuv uzunlukları bütünsel olarak değerlendirilir. 

Meme estetiğinde genel amaç kişinin özgüvenini yükseltmek, istediği meme yapısının vücut ile orantılı bir şekilde olmasına dikkat ederek ve nedenlerini açıklayarak kişiye özel olarak tasarlanmasıdır. 

Hem kişiye özel olarak tasarlanan meme yapısıyla hem de hastanın istekleri göz önünde bulundurularak ortak bir kararla yapılan meme estetiğinde hastanın yapılan operasyondan memnun kalması sağlanır.

Meme Estetiği Çeşitleri Var Mı?

Meme estetiği çeşitleri birbirinden farklı özellikler içeren operasyonlardır. Bu operasyonların ortak noktası ise kişiye özel olarak tasarlanmış olmalarının yanı sıra kişinin gün içinde sosyal ortamda ya da iş hayatında rahatlığının sağlanmasıyla beraber özgüvenini yükseltmesidir.

Meme Estetiği çeşitlerini birkaç başlık altında toplarsak; Meme Büyütme, Meme Küçültme, Meme Dikleştirme ve Memeye Yağ Enjeksiyonu işlemleridir.

Meme Büyütme

Meme Büyütme ameliyatı küçük memeli yada memeleri sarkmış kadınların tercihidir. Meme implantları farklı şekil ve boyutlarda üretilmektedir. Meme büyütme ameliyatı sürekli olarak tekrarlanan bir operasyon olmayacağı için implantın seçimi de bir o kadar önemlidir. Uzun seneler boyunca kişi vücudunda taşıyacağı için görünüm ve büyüklük olarak hasta memnuniyetinin sağlanması gerekir. 

İmplant büyüklükleri küçük, orta ya da büyük olabilirken formları gözyaşı ya da damla şeklinde olabilir. 

Kadının genel vücut analizi çıkarıldıktan sonra ona en yakışacak model seçilerek önerilir ve diğer seçenekler hakkında da bilgi verilir. Burada hekimin estetik bir bakış açısıyla kadının vücudunun değerlendirilmesi gerekmektedir.

 

Meme Küçültme

Meme Küçültme operasyonu memelerinde büyüklük olan ve günlük yaşantısında meme büyüklüğü yüzünden zorluk yaşayan, sıkıntı çeken hastalar için uygulanır. Memelerdeki büyüklük kimi zaman kadınların zor durumlar yaşayabilmesine neden olmaktadır. Giyecek kıyafet bulamaması, sutyenden memelerin taşması, açık yaka giydiği zaman memelerin görünmesi kadınları rahatsız edebilir. Ayrıca memelerdeki büyüklük meme altındaki cildin tahriş olmasına da neden olabilir.

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme operasyonu genel olarak memelerinde hamilelik ya da emzirme döneminden sonra sarkma yaşayan kadınlara uygulanıyor. Meme başı, meme areola cevresi minimal düzeyde yukarı kaldırılabilir. Eğer sarkma çok fazla ise o zaman bir miktar deri alınarak simetrik ve kalkık göğüs ucu oluşturulabilir.

Meme Estetiği Operasyonları Öncesi -  Sonrası

Meme estetiği operasyonu yapılmadan bir hafta önce sigara, yeşil çay, gıda takviyeleri, kan sulandırıcı ilaçlar ve alkol alımının durdurulması gerekiyor.

Meme estetiği ameliyatlarından sonra özel olarak tavsiye edilen korseli sütyenler takılarak göğüs yapısının belirli bir süre bozulmadan muhafaza edilmesi sağlanır. Memelerde oluşabilecek ödemler memeleri sıkıca sarak sporcu sütyenleri sayesinde 2 -4 hafta arasında sürer. Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün rutin işlere devam edilebilir ancak bir hafta kadar yorucu işlerden kaçınmak ve istirahat etmek önemlidir. 2-3 hafta arasında yoğun aktivitelerden kaçınmak ve özellikle kol altı kaslarının yorulmaması, zorlanmaması gerekmektedir.

Operasyondan sonra sigara kullanımına devam edilmemesi uygun olur. Zira sigara yaraların geç kapanmasına neden olmaktadır.

Meme Estetiği ameliyatı Fiyatları

Meme Estetiği ile ilgili bütün işlemler  Quartz Klinik’te Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi UzmanıOp. Dr. Leyla ARVAS tarafından detaylandırılır. Operasyon ile ilgili bilgi almak için Quartz Klinik +90 212 241 46 24 numaralı telefonumuzu hemen arayın!

Op.Dr.Leyla Arvas, Plastik Estetik Cerrahi

Web Site:https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :drleylaarvas

Instagram :drleylaarvas

You Tube: drleylaarvas

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.