MHP hemşirelerin maaş ve ek ödeme taleplerini dile getirdi.

MHP hemşirelerin maaş ve ek ödeme taleplerini dile getirdi.

TBMM Genel Kurulunda konuşan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, hemşirelerin maaş ve ek ödeme taleplerini dile getirdi.

SEFER AYCAN (Kahramanmaraş) – Sayın Başkan, hemşireler sağlık hizmeti sunan ekibin en önemli elemanlarındandır. Türkiye'de 300 bin hemşire aktif olarak sağlık hizmeti sunmaktadır. Tüm sağlık personeli gibi hemşireler de özveriyle çalışmaktadır. 

Hemşireler 3 bin 500 lira maaş alıyor

Hemşireler farklı sağlık kuruluşlarında çalışmaktadır, bu nedenle maaşları ve özlük hakları da farklıdır. Devlet hastanesinde çalışan hemşire 3.500 Türk lirası aylık almaktadır; sağlık kuruluşlarına, çalıştığı servise bağlı olarak da ek ödeme almaktadır. 
 
Ek ödeme bakımından aralarında çok fark var!

Aldığı ek ödeme bakımından aralarında çok fark vardır. Hemşireler bu farklılıkların giderilmesini, tek ödeme şeklinde aylık almayı, aylıklarında iyileşme yapılmasını ve iyileşmenin emekliliğe yansımasını istemektedirler. Üniversite hastanesinde çalışan hemşirelerin çalışma şartları daha ağırdır, daha az personelle daha yoğun çalışmaktadırlar. Bu nedenle, üniversite hastanesindeki çalışma şartlarının iyileştirilmesini istemektedirler. Özel hastanede çalışanların ise durumu tamamen belirsizdir ve karmaşıktır. Bu nedenle özel hastaneleri kapsayan meslek düzenlemesi yapılmasını istemektedirler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.