Öğretmen Yetiştiren Fakülteler Azalacak

Öğretmen Yetiştiren Fakülteler Azalacak

MEB öğretmen yetiştiren üniversitelerin yapılandırılması için düğmeye bastı Öğretmenlerin eğitiminde yeni bir düzenlemeye gidilecek öğretmen yetiştiren fakülteler azaltılacak

Milli Eğitim Bakanlığı, Yüksek Öğretim Kurulu işbirliği ile 26 Mart Pazartesi günü “Nitelikli Öğretmen Yetiştirmede Eğitim Fakültelerinin İşlevi ve Yeni Yaklaşımlar” adı altında 99 üniversitenin eğitim fakülteleri dekanları ile toplantı yapacak.

Toplantıda öğretmen yöteştiren fakültelerin eğitim satandartlarının yükseltilmesi ve ihtiyaç fazlası fakültelerin de sayısının azaltılması ele alınacak.

Toplantıda konuşacak olan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer, eğitim fakültesi dekanlarına seslenerek öğrenci ve öğretim elemanı dengesinin oluşturulması, alan ve öğretmenlik meslek eğitiminin durumu gibi son derece önemli konular üzerinde durması da bekleniyor.

Toplantıya 96’sı Türkiye’den 3’ü Kıbrıs’tan olmak üzere toplam 99 üniversitenin eğitim fakülteleri dekanlarının yanı sıra YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Başkan Vekilleri Prof. Dr. Yekta Saraç ve Şaban Çalış de katılacak. AHMET FATİH ERTURAN ANKARA

 

Yeni standartlar geliyor

Eğitim fakültelerine öğrenci seçim sürecine ilişkin standartların oluşturulması,

Öğretmen yetiştiren kurumların yeniden yapılandırılması,

Hizmet öncesi öğretmen eğitimi programlarının yeniden ele alınması,

Fakülte-okul işbirliğinin öğretmenlik uygulaması temelinde yeniden düzenlenmesi.star

son.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.