Öğretmene 2012 Ek Ödeme Almadan Masadan Kalkmak İhanettir

Öğretmene 2012 Ek Ödeme Almadan Masadan Kalkmak İhanettir

Öğretmene 2012 Ek Ödeme Almadan Masadan Kalkmak İhanettir

Ancak bu konudaki sendikal girişimimize iktidar kulaklarını tıkadı. Eğitim çalışanlarının mağduriyetini gidermek için şu ana kadar bir adım atmadı.
 
Bu haksızlığın üzerine yatamazsınız. Eğitim çalışanlarına üvey evlat muamelesi yapamazsınız.
 
Toplu sözleşmeye katılacak olan sendika konfederasyonları bu konuda asla geri adım atmamalıdır. O masadan ek ödeme almadan kalkmak temsil ettikleri eğitim çalışanlarına ihanet etmek olacaktır.
 
Eşit işe eşit ücret, yüksek unvanlılara yüksek ücret haline dönüşerek yine kaymak tabakaya yaradı. Öğretmenler, akademisyenler es geçilirken; hizmetli, memur, teknisyen gibi diğer çalışanlara yapılan düşük artışlar da güdük kaldı. Her zaman olduğu gibi alttakiler ezilmeye, sömürülmeye devam ederken; müsteşarlar, daire başkanları, genel müdürler sefa sürmeye devam etti. Belikli hükümet bu düzenlemeyi belli kesimi mutlu etmek için çıkarttı.
 
Emekli milletvekillerine zam yapılması söz konusu olunca 15 dakikada kanun çıkaranların, eşit işe eşit ücret düzenlemesinin adaletsizliğini haykıran ve emeklerinin karşılığını isteyenlere kulak tıkaması, vurdum duymaz bir tavır içinde olması kabul edilemez. Hükümet kafasını kumdan çıkartıp yol açtığı bu adaletsizliği bir an önce gidermelidir.
 
Bugüne kadar öğretmenlerin ve akademisyenlerin ücretlerinde herhangi bir iyileştirme yapılmış mıdır?
 
Doğalgaza, elektriğe, akaryakıta, temel tüketim ürünlerine zamlar yağarken öğretmene, akademisyene bir kuruş zam verilmemiştir.
 
Bir müsteşarın ek ödeme miktarında 759 TL, genel müdür yardımcısının ek ödeme miktarında 722 TL artış olması; buna karşılık öğretmenin, akademisyenin ek ödemesinde hiçbir artış olmamasını acaba hükümet hangi hukukla hangi vicdanla izah etmektedir?
 
Öğretmenini, akademisyenini yoksulluğa, sefalete mahkum edin hükümet, eğitim kalitesini nasıl yükseltecek?
 
Toplu sözleşmeye katılacak olan sendikaları uyarıyoruz!
 
O masadan ek ödeme adaletsizliğini gidermeden kalkarsanız size güvenen, size inan kamu çalışanlarına ihanet etmiş ve onların haklarını iktidara peşkeş çekmiş olursunuz.
 
ÖZGÜR EĞİTİM SEN


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.