Öğretmene Haremlik Selamlık Hizmetiçi Eğitim

Öğretmene Haremlik Selamlık Hizmetiçi Eğitim

Cumhuriyet Gazetesi’nden Sinan Tartanoğlu’nun haberine göre okul günlerinde ders saatlerinde verilecek eğitimle ilgili olarak Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez

 “Sadece öğrenciler için değil, öğretmenler için de geçerli olan karma eğitim ilkesi çiğneniyor” dedi.
 
80 kişilik listenin tamamı erkek öğretmenlerden oluşuyor
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Uluslararası Antalya Üniversitesi ile ildeki öğretmenlere üniversite bünyesinde hizmetiçi eğitim verilmesine ilişkin protokol imzaladı. Milli eğitim müdürlüğü, konferansa katılacak öğretmenler için bir liste hazırladı. 5 Aralık’ta 10.00 – 12.00 saatleri arasında üniversitenin konferans salonunda gerçekleşecek eğitime katılacak öğretmenlerin belirlendiği 80 kişilik listenin tamamının erkek öğretmenlerden oluştuğu öğrenildi.
 
6 Aralık’taki konferansınsa kadın öğretmenler için düzenlenmesini beklediklerini söyleyen Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Sönmez, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün karma eğitim ilkesine aykırı davrandığını ifade etti.
 
Nurettin Sönmez, eğitimin “cemaate yakın olduğunu” belirttiği Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde düzenlenmesiyle ilgili olarak da “Bunun tek amacı, yeni kurulmuş bu üniversitenin tanıtılmasıdır” diyerek tepkisini gösterdi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum