Öğretmenler 24 Kasımda MÜJDE BEKLİYOR

Öğretmenler 24 Kasımda MÜJDE BEKLİYOR

Öğretmenler, 18. Milli Eğitim Şurası'nda, kabul edilen, tüm öğretmenlere her 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde bir maaş tutarında ikramiye verilmesi kararının uygulanmasını bekliyor.

 din.20120708153200.jpg
        Konu ile ilgili açıklama yapan Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, kamuda ‘eşit işe eşit ücret' uygulamasını gerçekleştirmek için çıkarılan 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'de öğretmenlerin unutulduğunu ve kamuda en düşük ücret alan kesim haline geldiğini öne sürerek, “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bu yöndeki haklı ve makul talebimizi içeren mektubumuzu gönderdik. Sayın Başbakan'dan 24 Kasım'da öğretmenlerimiz için her an bir müjde bekliyoruz.” dedi.
 
Sendikanın yönetim kurulu toplantısında 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlama kararı aldıklarını söyleyen Avcı, 24 Kasım'da öğretmenler ve eğitim çalışanlarını mutlu edecek bir açıklama için kulis ve diplomasi içerikli çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Konuyla ilgili bir mektupta Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e gönderdiklerini ve gelişmelerden oldukça ümitvar olduklarını söyleyen Avcı, “Moral, öz güven ve motivasyonu yüksek bir eğitim ordusu ancak 2023 vizyonuna uygun bilimsel, nitelikli ve verimli bir eğitim hizmeti verebilir. Fatih projesi ve 4+4+4 eğitim modeli başta olmak gerçekleştirilen reformların sağlıklı bir şekilde hayata geçmesi için, eğitimcilerin ekonomik, demokratik, mesleki ve özlük haklarının geliştirilmesi gerekiyor. 24 Kasım müjdesi olarak, öğretmenlerin ek göstergelerinin 3 bin 600'e yükseltilmesi yahut ek ödemelerin tüm eğitim çalışanlarının yararlanabileceği şekilde ücretlere ve emekli maaşlarına da yansıtılması şeklinde bir düzenlemenin de mümkün olabileceğini düşünüyoruz.” dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.