Öğretmenler ilk gün siyah Kurdela Takacak!

Öğretmenler ilk gün siyah Kurdela Takacak!

Öğretmenler, norm fazlası durumunda bırakılan öğretmenlere destek olmak amacıyla, okulların açıldığı ilk gün siyah kurdele takacak

Sayın Abbas GÜÇLÜ.kurde.jpg
Bildiğiniz gibi son günlerde Milli Eğitim sistemimiz bir dar boğazdan geçiyor. Bu karanlık atmosfer içinde her zaman olduğu gibi öğretmenler günah keçisi ilan ediliyor. Ve akabinde de bazılarımız norm fazlası bırakılmak suretiyle bazılarımız da tayinler nedeniyle(ve daha başka birçok nedenle) cezalandırılmak isteniyor. Biz bir grup öğretmen, en başta mesleğimizin itibarsızlaştırılmasına karşı durmak, sonra da norm fazlası durumunda bırakılan öğretmenlerimize destek olmak amacıyla bir aktivite başlattık. Okulların açıldığı gün sorunlarımıza halkımızın dikkatini çekmek amacıyla siyah kurdele takacağız.Sayımız her geçen gün arttı ve katılımcı arkadaşlarımızın çabasıyla 1000 kişiye ulaştı. Davetli sayımız ise 7000 kişiyi aştı. Aktivitemiz tamamiyle bağımsız olup, her türlü siyasi ve sendikal harektten öğretmenlerimizin desteğini almaya devam etmektedir.
 
Sizden dileğimiz, etkinliğimizi köşenizden ya da twitt hesabınızdan ya da facebook sayfanızdan duyurmanız. Sesimizi daha yüksek sesle duyurabilmemiz için ve öğretmen arkadaşlarımızın itimatını kazanabilmemiz için sizin güveninize bir de desteğinize ihtiyacımız var. Umarız bize güvenir, umarız bize destek verirsiniz. Aktivist arkadaşlarımızın tek dileği seslerini halka duyurmak ama bunu yaparken hiç bir sömürü odağına kapılmamaktır. Etkinliğimize katılırsanız size kurdele hediye etmekten çok mutlu oluruz."

GÜNCEL GÜNDEMİ KAÇIRMAMAK İÇİN RESMİ FACEBOOK SAYFAMIZA TIKLA BEĞEN


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.