Onay Garantili Mimari Akustik Rapor

Onay Garantili Mimari Akustik Rapor

Akustik Rapor Nedir ?

Belediyeler tarafından tasarlanmakta ve artık Mimari Akustik Raporlanmıştır. Bu tasarımın kapsamı. Yapı bina tesis salonu gibi tasarımlardan oluşan tasarımların en aza indirgenebilmesi için teknik tasarımların yer tasarımı.

Uzman Akustik olarak 31 Mayıs 2017 resmi gazetede yayınlanan Binaların incelemeye Karşı Korunması Hakkındaki Yönetmeliğine uygun ve onay garantili mimari akustik raporunuzu size anlatır.

Akustik, kendi içerisinde 10 farklı türde incelenmekte;

Biyolojik Akustik, Su Altı Akustiği, Konuşma, Müziksel, Psikolojik ve Fizyolojik , Elektro Akustik, Mimari Akustik , Akustiği, Fiziksel Akustik, Yapısal Akustik.

Mimari Akustik , kapsayıcı malzemeli içeriği inceler. Uzman Akustik mühendisleri tarafından profesyonelce tasarlanabilen Mimari eğitiminiz bir okuldan geçer ve iskan belgenize sahip olabilirsiniz.

Kimler Mimari Akustik Raporu hazırlayabilir ?

D1 ve D2 sertifika programı katılmış başarılı Mimar, Makine Mühendisi, Elektrik Mühendisi gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkili kılınmış Uzman Akustik tarafından garantili tarafından projelendirilir .

Bina Akustiği Zorunlu mu ?

Yönetmelikte belirtilen 2019/05/31 Tarihinden İtibaren ilk kez yapı ruhsatı alacak  Binalar  Için  zorunlu  hale GETİRİLEN  akustik  proje, Belirtilen Tarihten Önce yapı ruhsatı alan  Binalar  Için se  akustik  rapor  zorunluluğu  getirilmiştir.

Hangi Yapılar Akustik Rapor almak zorunda?

İlgili yönetmeliğe göre ;

Ruhsata yapılardan genel ek donanımlar için (a-Bir katı ve çatı arası dışından yediden fazla konutlar, toplam inşaat alanı 2.000 metrekareyi oluşturan ikiden fazla katlı konutlardan oluşur, EK-2 ikiden fazla katlı konutlardan oluşan bir çevreden biri hariç) konser ve dinleme salonları gibi özel tasarım uygulamaları içeren malzemeler ve b- A veya B akustik sınıfını üretimler.) yapılar için akustik proje yapılması gerekenken, bu kaplamalara de akustik rapor almaları olacak.

Onay Garantili Mimari Akustik Rapor Fiyatı nasıl belirleniyor?

Bu ürün için öncelikle sabit bir fiyat belirlememiz düşünmüyorsunuz. Uzman mühendisleri tarafından yapılacak ön inceleme onayları garantili mimari rapor fiyatıdır. Burada fiyat belirecek bir cilt görünümünde olacaktır. Kat ve Yüz tanımına göre ekiplerce yapılmaktadır.

Ayrıntı Bilgi : https://uzmanakustik.com/akustik-rapor

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.