Özür Grubu Atamaları Anayasa mahkemesinde

Özür Grubu Atamaları Anayasa mahkemesinde

Milli Eğitim Bakanlığında görevli öğretmenlerin özür durumu tayinleri yılda bir kez yapılacaktır. hükmü için dava açılmıştı. Dava için Anayasa Mahkemesinden ilk karar çıktı

Anayasa Mahkemesi, Aksaray İdare Mahkemesinin 2012/10 sayılı başvurusunu 9 Şubat tarihinde görüştü. Söz konusu başvuru, 25.8.2011 günlü, 652 Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin 37. maddesinin (3) numaralı fıkrasında yer alan “Bakanlıkça belirlenen özür gruplarına bağlı yer değiştirmeler ise yaz tatilinde yapılır.” hükmün iptaline ilişkindir.

Anayasa Mahkemesi, bu başvuruyu 9 Şubat'ta görüştü ve görüşme sonunda başvurunun 2011/86 nolu başka bir dosya ile birleştirilmesine karar verildi.

Mahkemenin önümüzdeki günlerde bu iki başvuruyu birden görüşmesi beklenmektedir.

İŞTE 9 ŞUBAT 2012 TARİHLİ ANAYASA MAHKEMESİ KARARLARI

 

Esas Sayısı

Konusu

İnceleme

Evresi

Verilen Kararın Sonucu

2012/10

 

Aksaray İdare Mahkemesi

 

25.8.2011 günlü, 652 Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin 37. maddesinin (3) numaralı fıkrasının “Bakanlıkça belirlenen özür gruplarına bağlı yer değiştirmeler ise yaz tatilinde yapılır.” biçimindeki son cümlesinin iptaline karar verilmesi istemi.

İlk

2011/123 esas sayılı dosya ile

BİRLEŞTİRİLMESİNE

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.