Resim ve Teknoloji Tasarım Dersleri Birleşiyor mu?

Resim ve Teknoloji Tasarım Dersleri Birleşiyor mu?

Facebookta örgütlenen ataması yapılmayan Resim Öğretmenleri Ankara çok önemli görüşmeler yaptı. Adayların yazdıklarına göre Resim Dersleri ve Teknoloji Tasarım dersleri birleştirilebilir!

4+4+4 sistemiyle müfredatı baştan aşağı değişitirecek olan temel eğitim sistemimizde yapılacak yeniliklerle ilgili yaşanan bazı gelişmeler var. Ataması yapılmamış binlerce Resim Öğretmeni Ankarada MEB ve Talim ve Terbiye Kuruluna gitti. Görsel Sanatlar Dersinin 2 saate çıkarılmasını ve Teknoloji ve Tasarım derslerine de Atanma haklarının olmasını talep etti. İŞTE BİRİNCİ AĞIZDAN YAŞANANLAR:ozel.jpg

İŞTE GÖRÜŞMEYİ GERÇEKLEŞTİREN ÖĞRETMENİMİZİN YAŞADIKLARI:(NOKTASINA BİLE DOKUNMADAN)

RESİM İŞ ÖĞRETMENLERİNE DUYURUDUR……ACİL ….
MERHABA ARKADAŞLAR BİLDİĞİNİZ GİBİ ÇARŞAMBA GÜNÜ BAKANLIKTAYDIK. ÖNCELİKLE BİZE BU GÖRÜŞMEYİ AYARLAYAN ŞAHİN HOCAMIZ SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM. KATILAN DİĞER RESİM İŞ ÖĞRETMENLERİ VESİLE (KONYA), PERVİN (ZONGULDAK), EVREN (AMASYA) VE BEN (MERSİN) OLMAK ÜZERE 5 RESİM İŞ ÖĞRETMENİ ARKADAŞIMIZLA BİRLİKTE MEB. GİTTİK KATILAN BÜTÜN ARKADAŞLARIMA GELDİKLERİ İÇİN SÜKRANLARIMI SUNUYORUM.

MEB. İLK GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ BİRİM ATAMA GRUP BAŞKANI HİKMET ORMAN BEY DİR.. BİZE AYRILAN SÜREYİ AŞARAK YAKLAŞIK 2 SAAT ODASINDA BİZİ DİNLEDİ. RESİM İŞ ÖĞRETMENLERİNİN TÜM SORUNLARINI DİLE GETİRDİK BÜYÜK BİR SABIRLA SUNUMUZU DİNLEDİ İSTEKLERİMİZİ TALEPLERİMİZİ YAZDIĞIMIZ METNİ ALDI İNCELEDİ. BÜTÜN ARKADAŞLARIM VE BEN İNANIN ELİMİZDEN GELDİĞİNCE DURUMUMUZU ANLATTIK. İLK ÖNE MÜZİK ÖĞT. VE RESİM ÖĞRT. KONTENJANLARININ EŞİT TUTULMASINI. DERS SAATLERİMİZİN 2 SAATE ÇIKARILMASINI VE TEKNOLOJİ TASARIM DERSİNE BÖLÜMÜMÜZÜN ATAMASININ 1. ÖNCELİKLE YAPILMASINI… VS… DİLE GETİRDİK EVREN VE PERVİN HOCALARIMIZ BU DERSİN ÖĞRETMENLİĞİNİ 3 YIL YÜRÜKTÜKLERİ İÇİN ZENGİN ÖRNEKLER SUNDULAR… KISACASI SUNUMUZ HİKMET BEY TARAFINDAN TAKDİR EDİLDİ. DAHA SONRA BİZE TAM ZAMANINIDA GELDİNİZ DERS SAATİMİZ VE ALANLAR İLE İLGİLİ MEB. ÇALIŞMA VAR DEDİ BİZİ TEMEL EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN SÜLEYMAN YİĞİTTİR E YÖNLENDİRDİ AYNI SUNUYU ONA DA YAPIN DEDİ. ODADAN 2 SAAT SONRA ÇIKMIŞTIK. ARKASINDAN BAKANLIKTA YEMEK YEDİK ÖĞLE SONRASI TEMEL EĞİTİM GRUP BAŞKANI İLE GÖRÜŞMEYE GİTTİK KENDİSİ ODASINDA TOPLANTIDAYDI TOPLANTIYI BÖLDÜK VE ISRAR EDEREK GÖRÜŞMEK İSTEDİĞİMİZİ SÖYLEDİK. BİZİ GERİ ÇEVİRMEDİ ODASINA BUYUR ETTİ. ONA DA BAŞLADIK ANLATMAYA YAZILI METNİMİZİ VERDİK ÖNEMLİ NOKTALARIN ALTINI ÇİZDİK. DERS SAATİMİZLE İLGİLİ BİR ÇALIŞMANIN OLDUĞUNU BİZDEN GELEN ÖNERİLERİDE SUNACAKLARINI SÖYLEDİ NOTLAR ALDI. SONRA TEKNOLOJİ TASARIM KONUSUNA GELDİK. BU DERSİN BİZİM BÖLÜMÜN İŞLEMESİ GEREKTİĞİNİ ÖRNEKLENDİREREK ANLATTIK. PROĞRAMI YAPAN KİŞİLERİ ÖRENEK VERDİK HEMEN TELEFON AÇTI SORDU VE TELEFONDA Kİ KİŞİ BU DERSİN DİĞER ALANLARA GÖRE İLK BAŞTA OLDUĞUNU %35 ORANLA İFADE ETTİ. PROĞRAM KİTABINI SUNDUK TEMEL TASARIM ÖRNEK KİTABI İLE KARŞILAŞTIRMALARINI İSTEDİK.(15 DK. GÖRÜŞMEYİ 1,5 SAAT YAPTIK.) SÜLEYMAN BEY BİZE ŞUNLARI SÖYLEDİ;
1- TALİM TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞINDAN BİZZAT KENDİM RANDEVU ALARAK SİZİ GRUP BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜRECEĞİM DEDİ…(HAFTAYA ANKARAYA GİDECEĞİZ) KARTINI VE ÖZEL TELEFONUNU VERDİ.BENİ ARAYIN DEDİ.
2- BÖLÜM BAŞKANLARINIZDAN VE HOCALARINIZDAN DESTEK ALIN TEKNOLOJİ TASARIM DERSİ ÖĞRT. PROĞ. İLE ÜNİ. ALDIĞINIZ DERSLERİN ÖRTÜŞTÜĞÜ VE BU ALANA HAKİMİYETİNİZİN OLDUĞUNA DAİR YAZI YAZMALARINI İSTEYİN DEDİLER.
3- TEKNOLOJİ TASARIM DERSİNİN ADINI VE İÇERİĞİNİ DEĞİŞTİRME ÇALIŞMALARI YAPILDIĞINI DA EKLEDİ ( ARKADAŞLAR VAR OLAN HAKLARIMIZI DA ALACAKLAR ACİL OLARAK HERKES ÜNİVERSİTESİNDEN BÖLÜM BAŞKANLARINDAN BU DERS İÇİN HAKKIMIZ OLDUĞUNA DAİR YAZILI BELGE ALSINLAR VE BUNU EN KISA ZAMANDA BANA VEYA ŞAHİN HOCAYA ULAŞTIRIN TÜRKİYE GENELİ BÜTÜN EĞİTİM FAKÜLTELERİ RESİM İŞ ÖĞRETMENLİĞİ ANA BİLİM DALI BÖLÜM BAŞKANLARI HAREKETE GEÇİRİLSİN…. SÜLEYMAN BEY İ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATLAIM ÇÜNKÜ KENDİSİ RESİM İŞ ÖĞRETMENLERİNİ BU TİP GİRİŞİMLERİNİN OLMADIĞINI PASİF BULDUĞUNU SÖYLEDİ…. BU BİZİM SON AMA SON ŞANSIMIZ TALİM TERBİYE KURULUNU KARŞISINDA GÜÇLÜ DURMAMIZ İÇİN HERKES BU KONUDA ÇABA HARCARSA HAKKIMIZI ALACAĞIZ. SAYGILARIMLA SEDA YILDIRIM.

MEMURLARA HABER.COM - ÖZEL

ozel.20120228222638.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum