Sağlık Bakanlığının yeni logosu ve web sitesi

Sağlık Bakanlığının yeni logosu ve web sitesi

Sağlık Bakanlığının yeni logosu ve web sitesi

Sağlık Bakanlığı'nın yenilenen web sitesi www.saglik.gov.tr 14 Mart Tıp Bayramı'nda hizmete girdi.

Bakanlığın web sitesinde sunduğu hizmetlerle 14 Mart'tan itibaren herkesin kişisel bir sağlık danışmanı olacak. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, '14 Mart Tıp Bayramı' töreninde Sağlık Bakanlığı'nın yeni logosuyla birlikte yeni web sitesini de tanıttı. 'Sağlık Bakanlığı'nın internet portalı tek tıklamayla doğru sağlık hizmetine ulaşabileceğimiz bir portal' başlığıyla yapılan tanıtımda Bakanlığın yeni web sitesinde sunulan hizmetlere yer verildi.


 

 

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende Sağlık Bakanlığı'nın yeni logosunu tanıtan Recep Akdağ, "Logomuzun tanıtımını 14 Mart Tıp Bayramı'nda yapıyoruz. Belki 200'ün üstünde örnek üzerinde çalışıldı. Kendi hilalimiz ve yıldızımızla insanı öne çıkaran bir logo benimsedik. İnşallah sağlık çalışanlarının Türk insanına verdiği kıymeti, bu logoyla halkımıza göstermiş olacağız" dedi.

 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 81 ilden 'Yılın Doktorları', 'Üstün Hizmet Ödülleri', 'Altın Steteskop' ve 'Medya Ödüllerinin' verildiği, ATO Congresium'da düzenlenen '14 Mart Tıp Bayramı' kutlama törenine katıldı. Törene, Akdağ'ın yanı sıra, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve AK Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl katıldı.

 

Törende bir konuşma yapan Bakan Akdağ, Tıp Bayramı'nı kutlayarak, "Bugün bireyin en değerli varlığını korumak için yemin eden sağlık çalışanlarımızın bayramı, bugün bizim bayramımız" dedi. Akdağ, sağlık alanında, emeklilikte sorunlar olduğuna dikkati çekerek, Başbakan Erdoğan'ın bu sorunun giderilmesi için talimat verdiğini ve emeklilikte iyileştirmeler yapmak için elinden geleni yapacağını söyledi.

 

 

 

Sağlık çalışanlarının şiddete maruz kaldığını hatırlatan Akdağ, "Bazı kendini bilmezlerin sağlık çalışanlarına gösterdiği şiddete asla kayıtsız kalmayacağız. Sağlık çalışanları şiddete maruz kaldığında haklarını kendi arıyorlardı, şimdi Sağlık Bakanlığının avukatıyla bu sorunu çözeceğiz" diye konuştu.

Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların ceza aldığını belirten Akdağ, sağlıkta şiddete sıfır tolerans tarzının ortaya konulacağını söyledi. Van depreminde en büyük fedakarlığı gösteren kişilerin sağlık çalışanları olduğunu anlatan Akdağ, Van'da enkazlara ilk ulaşan ekibin Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) olduğunu ifade etti.

Bakan Akdağ, törende Sağlık Bakanlığı'nın yeni logosunu da tanıttı. Akdağ, "Logomuzun tanıtımını 14 Mart Tıp Bayramı'nda yapıyoruz. Belki 200'ün üstünde örnek üzerinde çalışıldı. Kendi hilalimiz ve yıldızımızla insanı öne çıkaran bir logo benimsedik. İnşallah sağlık çalışanlarının Türk insanına verdiği kıymeti bu logoyla halkımıza göstermiş olacağız" diye konuştu.

UMKE kıyafetini giyen ve ardından Van'daki depremde görev alan doktorlar ile UMKE çalışanlarına plaket veren Bakan Akdağ, "UMKE kıyafetini giyerek UMKE'ci olunuyorsa bu benim için büyük bir şeref olacak" dedi. Akdağ, Somali'deki hastanede çalışan ve şu an Somali'de bulunan Ali Coşkun'la canlı bağlantı yaparak, kendisinin duygu ve düşüncelerini dinledi.

Bakan Akdağ, 'Yılın Doktorları', 'Üstün Hizmet Ödülleri' ve 'Altın Steteskop' dalında ödül almaya hak kazanan doktorlara bir altın steteskop ve plaket verdi. Törende Akdağ, Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan'a da bir plaket sundu.

Tören, doktor ve aynı zamanda şarkıcı olan Ferhat Göçer'in konseriyle son buldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.