Sahil Güvenlik Komutanlığı,100 subay ve astsubay alımı yapacağını açıkladı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı,100 subay ve astsubay alımı yapacağını açıkladı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı, bünyesinde yayınlanan ilana göre 100 subay ve astsubay alımı yapacağını açıkladı.

Subay ve Astsubay Alımı Başvuru Koşulları Nedir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde alınan karar göre kadın ve erkek adaylardan 29 subay alımı yapılacağı açıklandı. 6 farklı kadro da 29 subay alımı yapılacaktır. Başvuru yapacak olan adayların Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, Lojistik, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik/Elektronik Mühendisliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Lojistik Yönetimi, İktisat ve Maliye bölümlerinden mezun olmak gereklidir. Adayların 2021 veya 2022 yılların da yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından P3 puan türün de en az 65 puan almış olmak gereklidir.


Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayınlanan ilana göre 71 astsubay alımı yapılacaktır. 4 farklı kadro da alım yapılacak olan ilana göre adayların önlisans düzeyinde; Deniz Ulaştırma ve İşletme, Güverte, Bilgisayar Programcılığı, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği, Adalet ve kılavuzda yayınlanan ilgili bölümlerden mezun olması şartı aranır. Adaylardan ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından P93 puan türün de en az 60 puan almış olması gerekmektedir. 4 kadın ve 71 erkek astsubay alımı yapılacaktır.


Subay Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayınlanan askeri personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 30 Aralık 2022 – 15 Ocak 2023 tarihleri arasında yapacaklardır. Adaylar başvurularını Sahil güvenlik Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapacaklardır. Farklı yollar yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

KAMUDA İŞ SAHİBİ OLMAK İÇİN;

1- Youtube TYP ve kamu iş ilanları kanalımıza tıklayın hemen abone olun

2- Android uygulamızı indirin kamuda iş ilanlarını cep telefonlarınıza ücretsiz bir bildirimle gönderelim. iş ilanlarını kaçırmayın tıklayınız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.