Soğuk lipoliz etkili midir?

Soğuk lipoliz etkili midir?

Soğuk lipoliz etkili midir?

Soğuk lipoliz etkili midir? Sorusu yağ atmak isteyen insanların sıkça sorduğu bir sorudur. Tabii ki bu haklı bir sorudur çünkü insanlar soğuk lipoliz uygulamasını yaptırmadan önce etkinlik düzeyini de bilmek ister. Gelin birlikte soğuk lipolizin avantajlarına bir bakalım.

 

  • Yağ hücrelerini dondurarak parçalanmalarını sağlamaktadır. Sonrasında vücudun çöpçü hücreleri bu yağları ve artıklarını emerek öldürür. Damar ve lenfatik kanallar ile birlikte vücuttan atılımları sağlanır.
  • Cerrahi gerektirmeyen bir uygulamadır.
  • Uygulanılan bölgedeki diğer dokulara zarar vermez.
  • Parçalanmış yağ hücreleri ölür ve daha sonra vücudun kendi doğal temizleme süreçleri devreye girmektedir. Ölü yağ hücreleri vücuttan atılır. Bu sayede uygulama bölgesindeki yağ alanlarında incelme görülür.
  • Yağ dokusuna odaklıdır. Sinir, kas ve kemik dokusu asla zarar görmez.
  • Soğuk lipoliz uygulamasının yapıldığı bölgelerdeki yağ dokusunda yaklaşık % 18 ile % 45 oranında azalma görülür. Uygulanan alandaki yağ miktarı ve işlemlere verilen cevaptaki kişisel farklılıklar ve sonrasındaki su tüketimi, diyet alışkanlıkları gibi faktörler incelme oranını büyük oranda etkilemektedir.
  • Uygulanan bölgelerde önemli incelmeler, vücut hatlarında şekillenmeler ve selülit görünümünde azalmalar görülmektedir.

 

Soğuk lipoliz etkili midir sorusuna da bu şekilde cevap vermiş olduk. Şimdi, sonuçlar ne zaman fark edilir? Herhangi bir riski var mıdır? Tedavi sonrasında nelere dikkat edilmelidir? bu sorulara cevap bulmaya çalışalım.

 

Sonuçlar Ne Zaman Fark Edilmeye Başlanır?

Soğuk lipoliz'in sonuçları 3. haftadan itibaren fak edilmeye başlanır ve tam etkinlik 2. ayın sonuna kadar devam etmektedir. Bazı durumlarda etkinliğin 6. aya kadar sürebildiği de bildirilmektedir. Her ne kadar sonuçlar liposuction yada lazer lipoliz kadar erken dönemlerde fark edilir olmasa da ağrılar, acılar, uzun iyileşme süreleri, enfeksiyon riskleri ve benzeri yan etkilerinin olmaması oldukça büyük bir avantaj sağlar. Soğuk lipolizi tercih eden insanların büyük bir kısmı, yeni fit ve doğal görünümlerinden oldukça memnun kalmaktadırlar. Soğuk lipolizin işe yararlığı konusunda bir çok araştırma vardır ve kalıcılık konusunda liposuction kadar etkili olduğu düşünülmektedir.

 

Tedavinin Herhangi Bir Riski Var Mıdır?

Soğuk lipoliz cerrahi olmayan bir işlem olması sebebiyle diğer yağ çıkarma uygulamalarına oranla daha az riskleri vardır. Soğuk lipoliz kesinlikle güvenli bir teknoloji olarak kabul edilir. Tedavi uygulanan alanlarda ciltte kırmızımsı (eritemli) kızarıklıklar gözlenebilir ve bu alanlarda hissizlik oluşabilir. Ancak bu etkilerin etkilerin hiç biri kalıcı değildir ve en kısa sürede geçmektedir.

 

Tedavi Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tedavi cerrahi bir işlem olmadığından sonrasında iyileşme süreci gibi bir şey söz konusu değildir ve hastalar hemen günlük hayatlarında yaptıkları işlere devam edebilirler. Yukarıda da belirttiğimiz gibi tedavi alanlarında küçük kaybolan kırmızılıklar ve hissizlik meydana gelebilmektedir Azalmış his veya hissizlik ise (her kişide görülmez) 1-3 hafta içerisinde tamamen geçer.

 

Tedavi sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli durum bol sıvı tüketimidir. Çünkü sıvı tüketimi metabolizmayı hızlandırdığı için yağ atılımını da kolaylaştıracaktır. Ne kadar çok sıvı tüketimi yağların o kadar çabuk atılması demektir.

Kaynak  https://www.floraklinik.com/cooltech-soguk-lipoliz/

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.