Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 35 Personel Alım ilanı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 35 Personel Alım ilanı

Sınav, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılacak. Her bir aşamadan ayrı ayrı 70 ve üzeri puan alan adaylar başarılı sayılacak.

Adaylarda yazılı sınavın yapıldığı tarihte 35 yaşını doldurmaması, erkek adaylar için askerliğini yapmış, erteletmiş veya askerlikten muaf olması, sağlıkla ilgili görevlerini devamlı yapmaya engel durumu bulunmaması şartları aranıyor
 kpss.jpg
”Tapu branşı için eğitim süresi en az 4 yıl olan hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ya da bunlara denkliği YÖK Başkanlığı’nca kabul edilen yurt içi veya yurt dışı yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olmak, ÖSYM tarafından 9-10 Temmuz 2011 ve 7-8 Temmuz 2012′de yapılan KPSS’lerin birinde ‘KPSSP79′ puan türünden 80 ve üzeri puan almış olmak.
 
Teknik branş için eğitim süresi en az 4 yıl olan, harita, harita kadastro, jeodezi, jeodezi ve fotogrametri mühendisi yetiştiren fakülte ya da bunlara denkliği YÖK Başkanlığı’nca kabul edilen yurt içi veya yurt dışı yükseköğretim kurumlarından birinden mezun olmak, yine aynı tarihli sınavların ‘KPSSP4′ puan türünden 80 ve üzeri puan almış olmak.”

 
Tapu branşı için en yüksek ”KPSSP79” puanına sahip ilk 150 kişi, teknik branş için en yüksek ”KPSSP4” puanına sahip ilk 60 kişi yazılı sınava katılmaya hak kazanacak.
 
Sınava başvurular, 26 Kasım-7 Aralık arasında  Her aday yalnızca bir branş için başvurabilecek. Sınava katılmaya hak kazanan adayların isim listesi ”www.tkgm.gov.tr” internet sayfasından ilan edilecek.
 
Giriş sınavının yazılı bölümü 29 Aralık’ta Ankara’da yapılacak. Yazılı sınavda başarılı olanlar için sözlü sınav tarihi ve yeri ise kurumun internet sitesinden duyurulacak.
 
Sınavla ilgili ayrıntılı bilgiye ”www.tkgm.gov.tr”

BUNUN GİBİ ÖZEL KPSS MEMUR ALIMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN RESMİ FACEBOOK SAYFAMIZA TIKLA BEĞEN


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.