TİKA Personel Alımı için Sözlü Sınava Kimler Katılabilir?

TİKA Personel Alımı için Sözlü Sınava Kimler Katılabilir?

TİKA Başkanlığına GİH sınıfına 10 personel alımı gerçekleştirilecek

 Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı yayınladığı ilana göre 6 farklı kadroda 10 personel alımı için kılavuzu yayımladı. Başvurular 6 gün sonra bitecek.

3 Makine Mühendisi, 2 İnşaat Mühendisi, 2 Maliye, 1 Uluslararası İlişkiler, 1 Hukuk ve 1 Elektrik Mühendisi kadrolarına alım yapılıyor.

TİKA Personel Alımı için Sözlü Sınava Kimler Katılabilir?

Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesi 1 inci fıkrası (A) bendindeki şartları sağlayan adaylar sözlü sınava girmek için başvuruda bulunabilmektedir. Ayrıca, açık kadroda belirtilen pozisyonlarda iş başı yapmak için gerekli olan en az dört yıllık lisans eğitimi veya fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak gerekmektedir. Adayların, 2023 yılı Ocak ayının 1’i baz alındığında 35 yaşını doldurmamış olması beklenmektedir. Erkek adayların askerlik ile bir ilişkisinin olmaması gerekmektedir. 2021 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS sınavına katılmış olmak ve sınavdan en az 75 puan almak ise bir diğer şarttır. KPSS P19, KPSS P34, KPSS P4 ve KPSS P3 puan türleri dikkate alınacaktır. Her biri için minimum puan gereksinimi 75 olarak belirlenmiştir.


İngilizce, Fransızca, Arapça, İspanyolca veya Rusça dilleri geçerli olmak üzere, bu dillerde yapılan YDS sınavların en az birinden minimum “B” düzeyinde puan almış olmak da bir diğer sözlü sınava katılım şartı olarak bildirilmiştir.

Yukarıdaki şartları sağlamayan adaylar sözlü sınava kabul edilmeyeceklerdir.

TİKA Personel Alımı için Genel Başvuru Bilgileri

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan Kamu personeli alım için sözlü sınav yapılacaktır. Sözlü sınava başvuru 09 Ocak 2023 ile 23 Ocak 2023 tarihleri (son günün mesai bitimi olan 18:00’a kadar) geçerli olacaktır. 23 Ocak 2023 mesai bitimi (saat 18:00) sonrasında gelen başvurular geçerli olmayacaktır.


Şahsi şekilde, mail yoluyla ya da posta yoluyla yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Başvuru şekli sadece Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı internet sitesinde bulunan Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı üzerinden olacaktır.

Sözlü şeklinde yapılacak olan giriş sınavı ise; 13 Şubat 2023 tarihi ile 17 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. Sınav yeri, Ankara TİKA Başkanlığı binası olarak belirlendi.

Başvuru için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Adayların sözlü giriş sınavına başvurusu sırasında; mezuniyet, KPSS, YDS, askerlik ve adli sicil bilgileri otomatik olarak e-Devlet üzerinden görülmekte ve gelmektedir. Ancak Denklik Belgesi, Uluslar arası geçerliliği olan yabancı dil belgeleri ve özgeçmiş gibi belgelerin harici olarak eklenmesi gerekebilmektedir. Böyle durumlarda eklenecek olan belgelerin pdf veya jpeg formatında olması, sisteme bu formatlar şeklinde eklenmesi gerekmektedir.


Kamu personel alımı yapılacak olan bölümlerde istenen üniversitelerden mezun olduğunu belgeleyen diploma, YDS sınav sonuç belgesi, yazılı olarak hazırlanmış özgeçmiş, istenen pozisyondaki işi sürdürebilmesine engel teşkil edebilecek bir ruhsal ya da bedensel rahatsızlığının olmadığını belgeleyen sağlık raporu; başvuru için istenen belgeler arasında yer almaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.