YARIN GREV VAR OKULLAR BOŞ

YARIN GREV VAR OKULLAR BOŞ

EĞİTİM İŞ , TÜRK EĞİTİM SEN , EĞİTİM SEN, ANADOLU EĞİTİM SEN ÜYESİ ÖĞRETMENLER YARIN OKULA GİTMEYİP HÜKÜMETİN VERDİĞİ İKİ YIL İÇİN TOPLAMDA % 13 ZAM ORANLARINI PROTESTO EDECEK

Hükümetle kamu emekçileri sendikaları arasında yapılan TİS görüşmelerinde hükümetin 3+3’lük zam teklifine KESK ve Türkiye Kamu Sen “bu sefalet zammıdır” diyerek, 23 Mayıs’ta greve gideceklerini açıkladılar.grev.jpeg

ÖZGEN: HÜKÜMET BİZİMLE DALGA GEÇİYOR
Hükümetin kendileriyle dalga geçer gibi bir teklif sunduğunu söyleyen KESK Genel Başkanı Lami Özgen, örgütlü örgütsüz tüm kamu emekçilerine bu greve destek vermeye çağırdı. Özgen, “10 yıldır bize yüzdelik zamlar çerçevesinde yaklaşan hükümetin bu tutumuna karşı grev diyeceğiz” dedi.

Ayrı ayrı eylemliklerin kamu emekçilerinin gücünü böleceğine değinen Özgen bu nedenle tüm memur sendikaları ile ortaklaşa grev yapılması gerektiği ancak tek olumlu yanıtın Türkiye Kamu Sen’den geldiğini söyledi.

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in “Konfederasyonlar TİS sürecini bilmiyorlar mı, ne grevi?” sözlerini hatırlatırken, “Biz TİS’i de hakkımızı da, iş bırakmayı da biliyoruz” dedi.

Yarın tüm memurlar alanlarda olacak...

MEMURLARA HABER.COM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum