İşçiye ödenen ilave Tediye ve iktamiye haciz edilebilir mi?

16 Aralıkta ödenecek yılın son  ilave tediyeden,icra veya haciz kesintisi yapilamaz.(4.madde).

Not=Tediye ile ikramiyeyi karıştırmayınız.

Yılda iki defa 30+30 aldığınız ikramiyeden haciz ve icra kesilir.

Yılda 4 eşit taksitler halinde aldığınız 13 günlük tediye ikramiyeden kesilmez.

İşte resmi mevzuat

fb-img-1670059823650.jpg

Bu yazı toplam 311 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.