EYT Ankara'ya çıkarma yaptı bakanlıkla görüşmeler tamam!

EYT Ankara'ya çıkarma yaptı bakanlıkla görüşmeler tamam!

Aralık ayında 3 milyon kişi emekli olacak listede var mısınız kontrol edin

EYT gelişmelerinin 2023 Ocak ayına kadar tamamlanması bekleniyor. EYT Ankara'ya çıkarma yaptı bakanlıkla görüşmeler tamam! 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu için son günlerde sıcak gelişmeler yaşanıyor. Buna göre ise Bakan Vedat Bilgin tarafından çözüm için ilk tarih açıklaması geldi.

Sakarya EYT Dernekleri Başkanı Mehmet Ali Çelik Ankara'da ak parti bakanlarla görüşme yaptı ve açıklamalarda bulundu.

fzz4nenxgaaa-wv-1qdm.jpg

"Sendikaları, AK Parti ve MHP Grup Başkan Vekillerini ziyaret ettik. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'e dosyamızı sunduk. Bakan Bey, üç milyon kişinin mağdur olduğunu, bütçe görüşmeleri sonrasında, aralık ayında meselenin kesinlikle çözüme kavuşturulacağını söyledi" dedi.

Ankara'da EYT konusu ile ilgili çözüm için birçok formül deneniyor. Bakanlıkta kurulan komisyon ve EYT platformunda olan kişiler ile görüş birliği yapılıyor. EYT platformu üyelerinden oluşan grubun Meclis'e çıkarma yapmasının ardından Ak Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Emin Akbaşoğlu ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay görüşme gerçekleştirdi. EYT düzenlemesi için son beklentilerini anlatan EYT platformu üyelerinin dün de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile bir araya gelerek EYT'nin bu yılın sonuna kadar çözülmesi için söz aldı.

fzz4mj6xwaa58rx-hrsx.jpg

Emeklilikte Yaşa Takılanlar üyelerinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile yapılan görüşmeleri anlatan Mehmet Ali Çelik, "EYT Platformu olarak, Bakan Bilgin'e mağduriyetlerimiz anlatıldığı kapsamlı dosyamızı sunduk. Sayın Bilgin, basında çıkan formüllerin hiçbirinin masada olmadığını ve kendilerinin herhangi bir açıklaması bulunmadığı halde yanlış bilgilendirmeler yapıldığını söyledi. Bu konuda 3 milyon kişilik bir mağdur kesimin olduğunu, bunların 2 milyonunun 4A statüsünde, kalan 1 milyon kişinin de diğer statülerde olduğunu belirtti. Çözüm noktasında ise sürecin bir noktaya geldiğini ve özellikle bütçe görüşmeleri sonrasında EYT'nin masaya yatırılıp konunun taraflarıyla görüşüldükten sonra çözüme kavuşturulacağını ifade etti. Bakan Bey, aralık ayı içerisinde kesinlikle konunun çözüleceğini dile getirdi. Bakan Bilgin'in sözleri, EYT'liler için bir müjdedir. EYT, iktidarın gündeminde ve aralık ayı içinde çözüleceği ortada" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.