Kamu İşçileri Bugün İş Bıraktı

Kamu İşçileri Bugün İş Bıraktı

Kartal Belediyesi kamu işçileri geçinemediği için iş bıraktı

 Kartal Belediyesi tarafından somut herhangi bir teklifin gelmediğini söyleyen işçiler, eylemden başka seçeneklerinin olmadıklarını dile getirdi.

Genel-İs İstanbul Anadolu Yakası 4 No'lu Şube Yönetim Kurulu ve temsilcilerinin almış olduğu tam gün iş yavaşlatma kararını işçiler  belediyenin tüm birimlerinde tam katılımla iş durdurma eylemine dönüştürdüler. Hastane ve zorunluluk olan alanların dışında işçiler işe çıkmadılar. Dış birimler atölyelerde ve merkez binadaki çalışanlar ise belediye çevresindeki tüm bölgeyi eylem yeri haline getirdiler.

Genel-İs İstanbul Anadolu Yakası 4 No'lu Şube Başkanı Ali Sönmez ve yönetim kurulu üyeleri de tüm birimleri gezerek işçilerin eylemine destek verdiler.

İşçiler 15 Bin TL ile geçinemiyor

 "Bulunduğum birimde bu ayın 15'inde yüzde 30 zamlı olarak hesabımıza geçen para 13.000TL, yemek parası ile birlikte aldığımız 15.000 TL ile geçinmeye mahkum edildiğimiz için bugün ses çıkarıyoruz. Mevcut ekonomik koşullarda bu maaşla geçinemediğimiz gerçekliği ile karşı karşıyayız. O yüzden de sokaklarda olmamız gerektiğine inanıyoruz. O yüzden de iş bıraktık."

İşçi taleplerini ise şöyle sıraladı: "Hükümetin memurlara yaptığı ara zamdan kaynaklı biz de memurların seviyesine çıkartılmak istiyoruz. Yani aynı statüde ve aynı masada, aynı işi yaptığım memur arkadaşımla aynı ücret seviyesinde olmak istiyorum. Benimle aynı üniversite mezuniyetine sahip arkadaşlarımdan farklı olarak, ben şirket işçisi olduğum için 15.000TL ile geçinmeye mahkum ediliyorum.Ek protokol talebimiz yasal bir hakkımızdır. Hükümet ek iyileştirme yapıyorken belediye niye yapamıyor?

Bugün olağanüstü bir durum var yaşanan enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında geçinemiyoruz. Aldığım maaş geçinemediğimiz için çekmiş olduğumuz ihtiyaç kredilerine ve faturalar gitmekledir

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum