4D Taşeron işçileri SON DAKİKA

4D Taşeron işçileri SON DAKİKA

12 Ay Maaş , Taşeron işçiye Kadro , ikramiye zammı Torba Yasaya Eklendi!

Taşerona kadro , Orman Bakanlığı , Şeker Fabrikaları , MEB geçici işçilerine 11 ay 29 ay maaş bağlayacak kanun teklifi, en düşük emekli maaşının 7500 TL ye çıkarılması , bayram ikramiyelerinin 2000 TL ye çıkarılması da dahil 18 maddelik torba yasa TBMM'ye iletilmiştir.

Ayrıca KİT taşerona kadro torba yasaya eklenirken maalesef aldığımız bilgilere göre BİT taşeronlarına kadro da ise torba yasaya eklenmemiştir.

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL'ye çıkaran düzenlemenin de içinde bulunduğu 18 maddelik torba yasa teklifi TBMM'ye sunuldu.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, TBMM'de yaptığı açıklamada torba yasa teklifinin toplam 16 maddeden oluştuğunu söyledi. Elitaş, “Önümüzdeki haftanın sonunda bu konuyu bitiririz diye düşünüyorum” dedi. Elitaş birkaç saat sonra yaptığı açıklamada emekliye verilen bayram ikramiyesinin tutarının bin 100 TL'den 2 bin liraya yükseltileceğini, bunun için 16 maddelik yasa teklifine 2 madde daha ilave edildiğini kaydetti.

 Yüksek yargıya zam, ek gösterge, sağlıkçılara iyileştirme, geçici işçiye kadro, emekliye zam içeriyor

Bütün işçi memur ek zam istiyor Ak Parti direniyor tıklayın 

Erdoğan'dan İşçi ve Memur Maaşları Açıklaması! tıklayınız

Taşeron ve 4/D işçilerle Memurlardan maaşlarla ilgili 6 maddelik talep! ÖNEMLİDİR

İşte Geçici İşçilerin tam süreli 12 ay çalışması için torba yasa kanun teklifi GÖRMEK İÇİN TIKLA

18 maddelik torba yasa teklifi ile Muharip Gaziler arasındaki aylık farklılıklarının giderilerek, Milli Mücadeleye iştirak eden ve bu sebeple kendilerine İstiklal Madalyası verilmiş bulunan Türk vatandaşları ile Kore Harbinde fiilen savaşa katılmış olan Türk Vatandaşlarına ve Kıbrıs Barış Harekatlarına fiile katılmış olan Türk Vatandaşları ile vefatları nedeniyle dul eşlerine vatani hizmet tertibinden bağlanan aylıkların sosyal güvencelerinin olup-olmadığına bakılmaksızın, tüm gazilere asgari ücretin net tutarında aylık ödenmesi amaçlanıyor.

Yargıtay Birinci Başkanı, Danıştay Başkanı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı ve Danıştay Başsavcısının ek gösterge oranı Anayasa Mahkemesi Başkanı ile Yargıtay üyeleri, Danıştay üyeleri, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıvekilinin ek göstergesi de Anayasa Mahkemesi üyeleri ile aynı hale getiriliyor.


Yargıtay Başkanı, Danıştay Başkanı, Sayıştay Başkanı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, Danıştay Başsavcısı, Yargıtay-Danıştay Birinci Başkan Vekilleri, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vekili ve Yargıtay-Danıştay-Sayıştay Daire Başkanlarına verilen yüksek hakimlik tazminatı oranları artırılıyor.


Geçici işçilerin çalıştırılabilecekleri sürenin onbir ay yirmidokuz güne kadar çıkarılması, çalıştırıldıkları kurumun ihtiyacı doğrultusunda işçilerin yıl boyunca çalışmasına imkân
sağlanıyor, çalışma süresinin uzatılması sürecindeki bürokratik işlemler sadeleştiriliyor.

Kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde çalıştırılan geçici işçilerin, deneyim sahibi
oldukları mevcut işyerlerinde kıdem süresi esasına dayalı olarak sürekli işçi olarak istihdamına
imkân sağlanıyor.


Sosyal Güvenlik Kurumu'nca 5510 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat uyarınca gelir ve aylık
ödemesi yapılanlara, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramında ödenmekte olan 1.100'er TL'nin 2.000 TL ye yükseltilmesi öngörülüyor.

Yaşlılık/malullük/ölüm aylığı almakta olan emeklilere ve hak sahiplerine dosya bazında 5.500 TL olarak öngörülen aylık asgari ödeme tutarının 7.500 TL'ye yükseltiliyor.

Deprem, yangın, sel gibi afetler ve tehlikeli salgın hastalıkların ortaya çıkmasının önlenmesi veya bunlarla mücadele edilmesi ile meydana gelen zararların giderilmesinde yaptığı çalışmalar ya da sunmuş olduğu katkılarla üstün feragat, fedakârlık, başarı ve yararlık gösteren Türk vatandaşlarına Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası verilmesi, yabancı kişilere ise Cumhurbaşkanı kararı ve tevcihi ile Üstün Fedakârlık Nişanı verilmesi öngörülüyor.

31/12/2012 tarihi ve öncesi döneme ilişkin işsizlik ödeneğinden kaynaklanan fazla ve
yersiz ödemelerden maddenin yürürlük tarihi itibarıyla tahsil edilmemiş olanların terkin edilmesi öngörülüyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen uzman tabip ve tabip kadro veya
pozisyonlarında bulunan personel arasında ücret dengesinin sağlanmasına yönelik olarak ilave
ödeme yapılmasına ilişkin hususlar düzenleniyor.

Memurlarahaber.com olarak Ak Partiye yine seslenelim. Torba yasa bu haliyle eksik kalmıştır. Bit KİT dahil tüm taşeron işçiler ayrımsız kadroya alınmalı , 696 Lı khk ile kadro alan işçiler tayin hakkı verilmelidir.

Ayrıca bütün kamu çalışanlarına da ve emekliler de dahil olmak üzere ayrımsız ek maaş zammı verilmelidir. 

Gelişmeleri vermeye devam edeceğiz. HEMEN ALTTA VİDEOYU İZLEYİNİZ

Flaş Haber! Bayram İkramiyelerine Ek yüzde 90 Zam Yapılmıştır! TIKLAYINIZ

Asgari ücrete de Ek Zam Gündemde. Taşerona kadro 12 Ay maaş TBMM'de! Tıklayınız

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
17 Yorum