Kamuya çok sayıda işçi ve memur alımı yapılacaktır.

Kamuya çok sayıda işçi ve memur alımı yapılacaktır.

Kamuya Daimi kadrolu işçi alımı yapılacaktır

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), çok sayıda personel alımı yapacak.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü, sözleşmeli personel alımı için ilana çıktı. İlanda bir lisans mezunu eczacı, biyolog, 40 lisans 5 lise mezunu hemşire, 17 önlisans mezunu sağlık teknikeri, bir önlisans mezunu röntgen teknisyeni, bir lisans mezunu büro personeli, 10 önlisans mezunu erkek personel, bir lise mezunu teknisyen, 40 lise mezunu destek personeli (iç ve dış mekan temizliği), 3 lise mezunu şoför ve bir lise mezunu kadın gassal istihdam edilecek.

İlanda genel şartlar, şu şekilde belirtildi: "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince,

“Sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olmak.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi bünyesindeki pozisyonlar için 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve bağlı mevzuatta tanımlanmış olan çok tehlikeli iş yerinde çalışmaya mani olmamak. Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olmaları nedeniyle KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

Başvuru yapabilmek için 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubu sınavlarından lisans mezunları için KPSS/P3, önlisans mezunları için KPSS/P93 ve ortaöğretim (Lise) mezunları için KPSS/P94 puanı esas alınacak olup, en az 50 taban puan şartı aranmaktadır."

"Başvuru yapacak adayların, http://www.adu.edu.tr/ web adresinde “duyurular” kısmında bulunan başvuru formunu indirerek eksiksiz bir şekilde doldurması, istenilen belgelerle birlikte başvuru tarihi içinde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlük Binası Zemin Kat Başvuru Ofisine şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Mazereti sebebiyle şahsen başvuruya gelemeyecek adaylar adına, noterden başvuruya posta yolu ile gönderilen başvurular geçersiz sayılacağı için işleme alınmayacak ve işleme alınmayan başvurular ile ilgili adaylara ayrıca bilgilendirme yapılmayacaktır" ifadelerine yer verildi.

Başvuru sırasında istenen belgeler ise şu şekilde açıklandı:

"1. Başvuru Formu, (İlan başvuru tarihleri içinde, http://www.adu.edu.tr/ web adresinde “Duyurular” kısmından temin edilecektir).

2. Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi ya da barkotlu e-Devlet çıktısı.

3. Nüfus cüzdanı fotokopisi.

4. 2022 KPSS (B) grubu puanını gösterir barkotlu ÖSYM sonuç belgesi.

5. Başvuru yapılacak pozisyon koduna ilişkin aranılan nitelikler bölümünde istenilen sigorta hizmet dökümü, (e-Devletten hizmet döküm türü olarak tüm SGK Uzun Vade Hizmet Dökümü seçilerek alınacak barkotlu hizmet döküm belgesi).

6. Bir adet fotoğraf (Son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekmekte olup, başvuru formuna yapıştırılmak suretiyle teslim edilecektir)."

Öte yandan ilana ilişkin sonradan alınan kararlara ve yapılan değişikliklere ait tüm duyuruların üniversite http://www.adu.edu.tr/ web adresinden yapılacağı, başka bir şekilde tebliğ yapılmayacağı da vurgulandı

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.