Antalya Konyaaltı Belediyesi 2021 Toplu iş Sözleşmesi imzalandı

Antalya Konyaaltı Belediyesi 2021 Toplu iş Sözleşmesi imzalandı. işte 2021 TİS

Sendikamız ile Güvenlik-İş Sendikamız ile Konyaaltı Belediyesi arasında bir süredir devam toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imzalandı.

Sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, Antalya Şube Başkanımız Hüseyin ÇALKAYA, Toplu Sözleşme Uzmanı Abdurrahman TATLIPINAR ve Deniz CAN ile Konyaaltı Belediye Başkanı Sayın Semih ESEN, Konyaaltı Belediyesi Başkan Yardımcısı Tuğba Erke BOSTAN, Konyaaltı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Fatoş UYKUN, Konyaaltı Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ozan GÜNGÖR ve Şirket Avukatı Ayşe Evrim Zeybek AKÇAY katılım sağladı.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Ahmet DURCUK, yapılan toplu sözleşmeden tüm özel güvenlik görevlilerinin mutlu olduğunu kaydetti. DURCUK, “Konyaaltı Belediyesi ile yaptığımız sözleşme ile ilk yıl yüzde 17, ikinci yıl ise yüzde 14 olmak üzere iki yılda toplam yüzde 31 oranında artış yapıldı. Sendika üyelerimiz yemek, ikramiye ve sosyal haklar konusunda diğer şirket personelleri ile aynı hakları sahip olacaklar. Sözleşmemiz Konyaaltı Belediyesi’nde çalışan özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Güvenlik-İş Sendikası ile imzaladıkları sözleşmenin tüm güvenlik personeline hayırlı olması diledi. Başkan Semih Esen, işçinin ve emeğin yanında olduklarını belirterek, “Bütçemizin el verdiği şartlarda çalışma arkadaşlarımız için en iyi oranda artış yaptık. İki yıllık süreçte mesai arkadaşlarımızın maaşlarında yüzde 31 oranında artış yapıldı. Sosyal hakların yanı sıra silah ve risk tazminatı maddeleri de sözleşmelerine eklendi. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızla işçinin ve emekçinin hakkını verdik” dedi.

Bu sözleşme, iş güvencesi ve ücretlerde artış sağlıyor.

Sözleşme ile sağlanan ücret artışları %31 sosyal haklarla beraber genel toplamda %40 olarak gerçekleşti.

Sözleşmeyle; yıllık giyim ve koruyucu eşya yardımı, yemek yardımı, Bayram yardımı, yakacak yardımı, ölüm yardımı, afet yardımı, çocuk yardımı, eğitim yardımı, evlenme yardımı, ikramiye yardımı, silah ve risk tazminatı ile özel güvenlik kimlik kartlarının yenilenmesinin işverence karşılanması ve diğer ücret ve sosyal haklarda iyileştirme yapılmıştır.

İmzalanan bu Toplu İş Sözleşmesinin Sendikamıza, Konyaaltı Belediyesine ve Sendikamız üyesi özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımıza hayırlı olmasını dileriz.

Çalışma hayatına ilişkin 4/d işçiler adına güncel ve doğru hukuki bilgiler için lütfen aşağıdaki linkten Youtube kanalımıza abone olun BURAYA tıklayınız

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.